אודותינו צור קשר לרכישת מוצרי איטקס עיצוב והקמת ביתנים הרשמת מציגים לתערוכות
  תערוכת הממתקים הגדולה במזרח התיכון פונה אל יצרנים מישראל להציג בה  מה ההשפעה של תערוכה חקלאית אחת על הכלכלה בסקוטלנד  עוד תערוכה חדשה בסידרה הגלובלית של מדיקה  הזדמנויות עסקיות ליצרני/יצואני מזון מישראל  הזדמנויות עסקיות ליצרנים מישראל בתערוכות הרפואיות של יריד דיסלדורף בעולם  עולם הקמעונאות משתנה ואתו גם עולם התערוכות. השינויים יבואו לביטוי ביורושופ 2020  מערכת חדשה ליצירת קשרים בין מציגים בתערוכות ובין לקוחות, תושק לראשונה בתערוכת טימבר 2019 בתל אביב  והנה, אנחנו בעונת החגים  2 חברות מבריטניה מובילות את תעשיית התערוכות העולמית. איפה גרמניה?  נותרו עוד כמה תערוכות לפני או תוך כדי חופשת החורף  כנסים מוזרים באמריקה. יש דבר כזה  מה מצפה לנו בחו"ל בחדשים ינואר - אפריל 2020  מה חדש בתחום הממתקים והחטיפים? דגש על natural snacks  עולם הקמעונאות נלחם באינטרנט בעזרת טכנולוגיה  לאדריכלים ומעצבי פנים יש היצע תערוכות גדול בתחילת השנה  אזהרה! חברות הונאה מסבכות אתכם בתשלומים המתבססים על רמאות  תערוכות המזון של ברצלונה ופריז - בשנה בה אין ANUGA בקלן  כמה תערוכות מתקיימות בשנה בעולם? מי המדינה המובילה ומי העיר עם מס' התערוכות הרב ביותר  תערוכת יורושופ 2020 מלאה בחידושים ובטכנולוגיות  same but different יריד היין החשוב בעולם  Business and Pleasure או Business with Culture על סלון הרהיטים של מילנו  מיזם חדש - על נגישות, אופנה ואנשים עם מוגבלות  "מהפך" נוסח אנגליה - 24 תערוכות חדשות עוברות ללונדון ב - 2020  כצפוי, הדיגיטל הגיע גם לכדורגל ועכשיו גם התערוכה והכנס. % 25 מהמציגים מישראל  ישראל היא מעצמה של טכנולוגיות בתחום הדפוס. DRUPA 2020 מוכיחה זאת  עידכון תערוכות בעולם בעטיה של מגפת הקורונה. דאגה עם מבט אופטימי לקראת 2021
חדשות
ישראל תשתתף באקספו 2020 בדובאי
5/8/2019 11:56:22 AM


ישראל תשתתף בתערוכה העולמית אקספו 2020 בדובאי. כך הוחלט במשרד החוץ, לאחר קבלת ההזמנה הרשמית להשתתף. ההחלטה אינה מובנת מאליה, לאור העובדה שהאקספו מתקיים במדינה שלישראל אין עימה יחסים דיפלומטיים. 

בדיקה שנערכה מטעם מערכת הניוזלטר, עם הגורמים המוסמכים במשרד החוץ מלמדת כי כל הנושא של ההשתתפות, המסר של הביתן הישראלי, גודלו, ההיערכות הארגונית - הכל נמצא בתהליך.

ישנם 2 מודלים של התערוכות העולמיות: world expo שמתקיים אחת לחמש שנים ומישכו 6 חודשים ונחשב לאקספו הגדול ו - universal expo שמתקיים בין האקספואים הגדולים ונחשב לאקספו הקטן הפתוח במשך 3 חודשים בלבד.

ההיסטוריה של ישראל עם התערוכות העולמיות הגדולות, ארוכה. ישראל השתתפה באקספו העולמי בקנדה, בביתן עצמאי גדול ומרשים בשנת 1967 בהובלת משרד המסחר והתעשיה דאז עם עדין טלבר ז"ל כנציב ויוסי פרוסט כמנהל הביתן.

לאחר הפסקה של 25 שנים בתערוכות העולמיות, המסורת חודשה באקספו של סביליה בשנת 1992.אז, האחריות לארגון הביתן הישראלי הגדול והעצמאי, היתה של משרד האוצר.

 האקספו העולמי הבא, אמור היה להתקיים בבודפשט, אך במהלך ההתארגנות הסתבר שלהונגרים אין יכולת להתמודד עם תערוכה ענקית שכזו. לארגון העולמי שאחראי על האקספואים, לא נותר זמן להעבירו למדינה אחרת וכך נותר פער של 8 שנים עד לתערוכה הבאה.

שנת 2000 מצאה את האקספו בהנובר שבגרמניה. ישראל החליטה להציג בתוך מבנה שאיכלס מדינות שונות על שטח של 500 מ"ר. האחריות הוטלה על משרד התרבות.

אקספו 2005 התקיים באייצ'י יפן וישראל, מסיבות שונות, לא השתתפה בו.

הפעם הבאה שישראל הציגה, היה באקספו 2010 בשנחאי ואז עברה האחריות לארגון הביתן הישראלי העצמאי לידיים הטבעיות של משרד החוץ. הביתן הישראלי היה הצלחה גדולה ונבחר כאחד מן הביתנים המעניינים והמבוקרים ביותר בתערוכה

מילנו היתה זו שארחה את האקספו העולמי הגדול בשנת 2015. הארגון הופקד בידי משרד החוץ

ועכשיו, ישראל עומדת בפני האתגר הגדול ביותר שלה בתערוכות העולמיות - דובאי.

מעבר למגבלות ולקשיים של ארגון מבצע מורכב שכזה במדינה שאין לנו איתה יחסים, עומד ענין המסר.

האקספו העולמי הראשון התקיים בלונדון בשנת 1851 ובמשך עשרות שנים המסר של התערוכות העולמיות היה קשור להתפתחויות טכנולוגיות וחידושים. די אם נזכיר שה"חוט המדבר" של אלכסנדר בל נחשף לראשונה באקספו שנערך בפילדלפיה בשנת 1876 ושתאורת רחוב הוצגה לראשונה לעולם בתערוכה בפריז ב- 1900 והמדרגות הנעות שנחשפו לראשונה בתערוכה העולמית באוסקה ב- 1970.

החל מהתערוכה בסביליה (1992), הקונצפט של המדינות המשתתפות השתנה והאקספו הפך להיות במה מרכזית לתדמיות של מדינות ויעודו בקצה הקונצפט הוא לעודד תיירות עולמית וכן ליצור אינטראקציה עיסקית בין מדינות.

דוגמא ניצחת להשגת המטרה, היא הביתן הישראלי בשנחאי. משם התחילה תנועת התיירות מסין לישראל ובמקרה או שלא, גם הכניסה המסיבית של אנשי עסקים סינים לפעילות עסקית בישראל.

כיצד ישראל תבחר להציג עצמה במדינה שאין לה איתה יחסים? מה ישראל תרצה לעודד? שאלות קשות ומאתגרות כאחד.

עוד חדשות מהנעשה בעולם בתחום התערוכות:  http://www.expoexpo.com/PageLN.aspx

 

 

 

פנו אלינו | פקס. 03.6883031 | טל. 03.6882929 | איטקס שירותי תערוכות ומידע בע"מ
בניית אתרים : אולסי מערכות
עיצוב גרפי : סטודיו מוזה
If you need legal help in Germany just contact:
Mütze Korsch Rechtsanwaltsgesellschaft mbH
בניית אתרים : אולסי מערכות עיצוב גרפי : סטודיו מוזה